TADZIK TANI NIE JEST, A WIEDZA I DOŚWIADCZENIE CIENIUTKIE.
https://bip.malopolska.pl/api/files/3837335 burmistrz Tadeusz Stela
Pewien radny miejski ma problem z prostą algebrą.
W oparciu o informacje zawarte w powyższym linku pokusimy się o pewne wyliczenia. To są FAKTY nie demagogia i szarlataneria.
Dochód burmistrza w okresie jego kadencji ( 8 miesięcy) w roku 2024 to kwota 195 721,25 zł.
Nie trzeba być specjalnie biegłym w matematyce rachunek wychodzi sam.
Dochód burmistrza T.Steli 8 miesięcy, rok 2024 ok. 2 lata inspektor, ok. 2 lata kierownik GK, wcześniejsze lata prawdopodobne akwizytor/obuwnik?
195 721,25 zł: 8 miesięcy = 24 465,15 zł (średni dochód miesięczny wg oświadczenia majątkowego)
Idąc tym tokiem wyliczeń - cała kadencja Tadeusza Steli (60 miesięcy) będzie kosztowała nas 1 467 909 zł.
Porównanie z poprzednikiem
2023 rok
40 lat doświadczenia pracy w samorządzie
https://bip.malopolska.pl/api/files/3514201 (A.Ormanty - 2023r)
260 794,80 : 13 miesięcy = 20 054,15 zł (średni dochód miesięczny wg oświadczenia majątkowego)
PODSUMOWUJĄC
Burmistrz Tadeusz Stela zarabia od poprzednika miesięcznie więcej o: 4 211,00 zł, co rocznie daje kwotę więcej o: 50 532,00 zł.
Cała kadencja da nam: 252 660,00 zł wicej jak u poprzednika.
ZMIANA NIE WYSZŁA TANIO !!!
Trzeba dodać, poprzednik oddawał 10% swojego wynagrodzenia na cele CARITAS - CZEGO TADEUSZ STELA NIE ROBI.
Zrobił jednak coś czego poprzednik nie zrobił - powierzył nas Mieszkańców, gminę, samorząd … Matce Boskiej Częstochowskiej.
Nasuwa się pytanie - komu mamy być “wdzięczni” za pomyłki w zarządzaniu i rosnące zadłużenie i kredyty?
Papier nie kłamie - z niecierpliwością czekamy na oświadczenie majątkowe b.Tadeusza Steli za rok 2025, naszej “taniej zmiany” i z ogromną przyjemnością opublikujemy.
Już niebawem.
Na koniec - Panie radny - zanim słowo wyleci z najważniejszych ust w tej gminie, należy się zastanowić - ile w tym jest prawdy a ile pobożnych życzeń.
Społeczeństwo niebawem wystawi WAM rachunek - Wybory się zbliżają, a stan finansowy gminy … jest waszą/radnych pracą wspólną z burmistrzem w zespole.
Pozdrawiam
Mieszkaniec
Oderwaliscie chłopa od pługa i daliście mu 1 000 000 zł brawo kalwarianie.
OdpowiedzUsuńplus
OdpowiedzUsuń+
podatek
ZUS
inne koszty
nietrafione Decyzje
niekompetentny
zespół
to kto
płaci ?
a sekretarz
Skarbnik
A pomoc paniom z e środków i wniosków
OdpowiedzUsuńA pomoc pani architekt, znanej z z kosztownych wizji
A pomoc pani od dowodów
A pomoc pani sekretarz
Nagle wszyscy wyciągnęli ręce po pomoc , to i liczba urzędników wystrzeliła w górę
A pani w UFC nadal sama
A pani od przetargów nadal sama
A pani kierownik nowa ? Nadal sama
No i pani sekretarka bo ogarnia za cały urzad
nowa pani kierownik ma pracownika
Usuńkto kontroluje czynności urzędników
OdpowiedzUsuńi finanse Urzędu
Kasa co miesiąc leci i to duża a w mieście brud gdzie się nie spojrzy. A rynek w Kalwarii porażka. Połowa maja a brak ukwiecenia . Czy ten burmistrz panuje jeszcze nad czymś czy tak jest pochłonięty knuciem i sklócaniem wszystkich .
OdpowiedzUsuńPochłonięty jest umajianiem skwerów i leżakowaniem u Brandysa
OdpowiedzUsuńZa duże pieniądze możesz polezakowac i pomarzyć o równych drogach i chodnikach
Twoje pieniążki będą leżały wśród alejek i trawy
pozorują czynności i wiedzę
OdpowiedzUsuńTadek S. weźmie pensję i co mu zrobicie? Śmieje się z was.
OdpowiedzUsuńprzychód ponad 160 mln
OdpowiedzUsuńwydatki j/w
obrót
miesięczny
ok 320 mln * 12 miesięcy
a jakość i gwarancję kto zapewni ?
brak działań lub zaniechanie jest szkodą do naprawienia
OdpowiedzUsuńKC
Tak dla porównania wynagrodzenie Premiera to ok. 21.000zlotych brutto i o czym my tu rozmawiamy
OdpowiedzUsuńWiedza, obycie , języki obce Premiera w stosunku do naszego lokalnego / i tu trzeba by było użyć dosadnego określenia „t…../to jest przepaść .
A ja głupi robię za 5 tyś.
OdpowiedzUsuńTo startuj na burmistrza,będzie kasa
UsuńKolejny planowany skok Tadzika na kasę .Tym razem dotyczy to rodziców dzieci , które uczęszczają do niepublicznego żłobka.Co więc planuje nasz mistrz. Odebranie dotacji przekazywanych z budżetu na te dzieci.
OdpowiedzUsuńZ jakiś powodów rodzice wybierają niepubliczny żłobek . Może mają większe zaufanie , może sprawdzone sa osoby tam zatrudnione . Może są inne powody. Nie mniej jednak rodzice tych dzieci to też podatnicy i nie wolno o tym zapominać .
To co ma zrobić ,Zadora z byłym burmistrzem wybudowali molocha,dzieci rodzi się mniej czyli wina burmistrza,przepraszam to wina Tuska
OdpowiedzUsuńSpecjalnych kompetencji nie trzeba by mieć by zostać burmistrzem. Obecny jest tego najlepszym przykładem.
OdpowiedzUsuńO jakich kompetencjach tu mówimy
OdpowiedzUsuńŚmiech na sali.
Tadzik nie panuje nad niczym. Jeden z przykładów - publikacja zarzadzen burmistrza - brak 11 zarządzeń wg numeracji
Bałagan do kwadratu.
Jaka wina .... , a co my nie mamy rozumu, nie trzeba być inteligentnym żeby zauważyć że od lat spada liczba dzieci ale po co myśleć przecież nie wydawało swoich pieniędzy, tylko cudze
OdpowiedzUsuńWidać jak Tadzik ma w nosie mieszkańców
OdpowiedzUsuńKolejny raz w piątek urząd będzie nieczynny .
Rozumiem że prawo daje możliwość wolnego dla pracowników za święto przypadające w sobotę alemozna to rozwiązać w ten sposób że połowa ma wolne w jeden piątaka druga w kolejny
Jest ich tylu/ urzędników/ że spokojnie mogą zapewnić funkcjonowanie w okrojonym składzie.
Niestety mieszkańcy znowu odbija się od zamkniętych drzwi.
Patologia .
A urzędnik w piątek będzie czekał na petenta,a petent w Egipcie
OdpowiedzUsuńJak będziesz burmistrzem napewno tak będzie
OdpowiedzUsuńPanie Tadeuszu S. proszę nie komentować wpisów o sobie.
Usuń