czwartek, 14 maja 2026

SKOK NA KASĘ ???

TADZIK TANI NIE JEST, A WIEDZA I DOŚWIADCZENIE CIENIUTKIE. 

https://bip.malopolska.pl/api/files/3837335  burmistrz Tadeusz Stela


Pewien radny miejski ma problem z prostą algebrą. 


W oparciu o informacje zawarte w powyższym linku pokusimy się o pewne wyliczenia. To są FAKTY nie demagogia i szarlataneria.


Dochód burmistrza w okresie jego kadencji ( 8 miesięcy) w roku 2024 to kwota 195 721,25 zł. 


Nie trzeba być specjalnie biegłym w matematyce rachunek wychodzi sam.


Dochód burmistrza T.Steli 8 miesięcy, rok 2024 ok. 2 lata inspektor, ok. 2 lata kierownik GK, wcześniejsze lata prawdopodobne akwizytor/obuwnik?

195 721,25 zł: 8 miesięcy = 24 465,15 zł (średni dochód miesięczny wg oświadczenia majątkowego)


Idąc tym tokiem wyliczeń - cała kadencja Tadeusza Steli (60 miesięcy) będzie kosztowała nas 1 467 909 zł.


Porównanie z poprzednikiem


2023 rok



40 lat doświadczenia pracy w samorządzie 


https://bip.malopolska.pl/api/files/3514201 (A.Ormanty - 2023r)


260 794,80 : 13 miesięcy = 20 054,15 zł (średni dochód miesięczny wg oświadczenia majątkowego)


PODSUMOWUJĄC 


Burmistrz Tadeusz Stela zarabia od poprzednika miesięcznie więcej o: 4 211,00 zł,  co rocznie daje kwotę więcej o: 50 532,00 zł. 


Cała kadencja da nam: 252 660,00 zł wicej jak u poprzednika.


ZMIANA NIE WYSZŁA TANIO !!!


Trzeba dodać, poprzednik oddawał 10% swojego wynagrodzenia na cele CARITAS - CZEGO TADEUSZ STELA NIE ROBI. 


Zrobił jednak coś czego poprzednik nie zrobił - powierzył nas Mieszkańców, gminę, samorząd … Matce Boskiej Częstochowskiej.


Nasuwa się pytanie - komu mamy być “wdzięczni” za pomyłki w zarządzaniu i rosnące zadłużenie i kredyty?


Papier nie kłamie - z niecierpliwością czekamy na oświadczenie majątkowe b.Tadeusza Steli za rok 2025,  naszej “taniej zmiany” i z ogromną przyjemnością opublikujemy. 


Już niebawem.


Na koniec - Panie radny - zanim słowo wyleci z najważniejszych ust w tej gminie, należy się zastanowić  - ile w tym jest prawdy a ile pobożnych  życzeń. 


Społeczeństwo niebawem wystawi WAM rachunek - Wybory się zbliżają, a stan finansowy gminy … jest waszą/radnych pracą wspólną z burmistrzem w zespole.



Pozdrawiam 


Mieszkaniec

23 komentarze:

  1. Anonimowymaja 14, 2026

    Oderwaliscie chłopa od pługa i daliście mu 1 000 000 zł brawo kalwarianie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowymaja 15, 2026

    plus
    +
    podatek
    ZUS
    inne koszty
    nietrafione Decyzje
    niekompetentny
    zespół
    to kto
    płaci ?
    a sekretarz
    Skarbnik

    OdpowiedzUsuń
  3. Anonimowymaja 15, 2026

    A pomoc paniom z e środków i wniosków
    A pomoc pani architekt, znanej z z kosztownych wizji
    A pomoc pani od dowodów
    A pomoc pani sekretarz
    Nagle wszyscy wyciągnęli ręce po pomoc , to i liczba urzędników wystrzeliła w górę
    A pani w UFC nadal sama
    A pani od przetargów nadal sama
    A pani kierownik nowa ? Nadal sama
    No i pani sekretarka bo ogarnia za cały urzad

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowymaja 29, 2026

      nowa pani kierownik ma pracownika

      Usuń
  4. Anonimowymaja 16, 2026

    kto kontroluje czynności urzędników
    i finanse Urzędu

    OdpowiedzUsuń
  5. Anonimowymaja 16, 2026

    Kasa co miesiąc leci i to duża a w mieście brud gdzie się nie spojrzy. A rynek w Kalwarii porażka. Połowa maja a brak ukwiecenia . Czy ten burmistrz panuje jeszcze nad czymś czy tak jest pochłonięty knuciem i sklócaniem wszystkich .

    OdpowiedzUsuń
  6. Anonimowymaja 19, 2026

    Pochłonięty jest umajianiem skwerów i leżakowaniem u Brandysa
    Za duże pieniądze możesz polezakowac i pomarzyć o równych drogach i chodnikach
    Twoje pieniążki będą leżały wśród alejek i trawy

    OdpowiedzUsuń
  7. Anonimowymaja 21, 2026

    pozorują czynności i wiedzę

    OdpowiedzUsuń
  8. Anonimowymaja 22, 2026

    Tadek S. weźmie pensję i co mu zrobicie? Śmieje się z was.

    OdpowiedzUsuń
  9. Anonimowymaja 22, 2026

    przychód ponad 160 mln
    wydatki j/w
    obrót
    miesięczny
    ok 320 mln * 12 miesięcy



    a jakość i gwarancję kto zapewni ?

    OdpowiedzUsuń
  10. Anonimowymaja 23, 2026

    brak działań lub zaniechanie jest szkodą do naprawienia
    KC

    OdpowiedzUsuń
  11. Anonimowymaja 24, 2026

    Tak dla porównania wynagrodzenie Premiera to ok. 21.000zlotych brutto i o czym my tu rozmawiamy
    Wiedza, obycie , języki obce Premiera w stosunku do naszego lokalnego / i tu trzeba by było użyć dosadnego określenia „t…../to jest przepaść .

    OdpowiedzUsuń
  12. Anonimowymaja 24, 2026

    A ja głupi robię za 5 tyś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowymaja 31, 2026

      To startuj na burmistrza,będzie kasa

      Usuń
  13. Anonimowymaja 26, 2026

    Kolejny planowany skok Tadzika na kasę .Tym razem dotyczy to rodziców dzieci , które uczęszczają do niepublicznego żłobka.Co więc planuje nasz mistrz. Odebranie dotacji przekazywanych z budżetu na te dzieci.
    Z jakiś powodów rodzice wybierają niepubliczny żłobek . Może mają większe zaufanie , może sprawdzone sa osoby tam zatrudnione . Może są inne powody. Nie mniej jednak rodzice tych dzieci to też podatnicy i nie wolno o tym zapominać .

    OdpowiedzUsuń
  14. Anonimowymaja 31, 2026

    To co ma zrobić ,Zadora z byłym burmistrzem wybudowali molocha,dzieci rodzi się mniej czyli wina burmistrza,przepraszam to wina Tuska

    OdpowiedzUsuń
  15. Specjalnych kompetencji nie trzeba by mieć by zostać burmistrzem. Obecny jest tego najlepszym przykładem.

    OdpowiedzUsuń
  16. O jakich kompetencjach tu mówimy
    Śmiech na sali.
    Tadzik nie panuje nad niczym. Jeden z przykładów - publikacja zarzadzen burmistrza - brak 11 zarządzeń wg numeracji
    Bałagan do kwadratu.

    OdpowiedzUsuń
  17. Jaka wina .... , a co my nie mamy rozumu, nie trzeba być inteligentnym żeby zauważyć że od lat spada liczba dzieci ale po co myśleć przecież nie wydawało swoich pieniędzy, tylko cudze

    OdpowiedzUsuń
  18. Widać jak Tadzik ma w nosie mieszkańców
    Kolejny raz w piątek urząd będzie nieczynny .
    Rozumiem że prawo daje możliwość wolnego dla pracowników za święto przypadające w sobotę alemozna to rozwiązać w ten sposób że połowa ma wolne w jeden piątaka druga w kolejny
    Jest ich tylu/ urzędników/ że spokojnie mogą zapewnić funkcjonowanie w okrojonym składzie.
    Niestety mieszkańcy znowu odbija się od zamkniętych drzwi.
    Patologia .

    OdpowiedzUsuń
  19. A urzędnik w piątek będzie czekał na petenta,a petent w Egipcie

    OdpowiedzUsuń
  20. Jak będziesz burmistrzem napewno tak będzie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Panie Tadeuszu S. proszę nie komentować wpisów o sobie.

      Usuń