środa, 19 marca 2014

Tadeusz Stela i Zarząd Osiedla nr 1-opinia w sprawie sprzedaży nieruchomości.

O procedurze sprzedaży nieruchomości przez burmistrza pisaliśmy w poprzednim artykule. Wówczas dowiedzieliśmy się jakie działki Zbigniew Stradomski chce sprzedać i jaką decyzję w tej sprawie wydał Zarząd Osiedla nr 2. Przypomnijmy tylko, że Zarząd Osiedla wydał pozytywną opinię na sprzedaż wszystkich działek jednak postawił też warunek, że wszystkie przychody mają zostać zainwestowanie na terenie ich okręgu.Zarząd Osiedla nr 1 pod przewodnictwem pana Steli podjął aż 2 stanowiska w tej sprawie. Pierwsza opinia dotyczy sprzedaży nieruchomości w pobliżu restauracji „Łojkówka” czyli działki leżącej w okręgu Zarządu Osiedla nr 2. Zarząd Osiedla nr 1 wyraził negatywną opinię co do sprzedaży w/w nieruchomości. Czyżby na przekór Marioli Kachnic i jej Radzie Osiedla?

W przypadku pozostałych nieruchomości Zarząd Osiedla nr 1 wydał pozytywną opinię, co jest równoznaczne ze sprzedażą majątku gminnego.


Jak widać Zarząd Osiedla również nie widzi potencjału sprzedawanych nieruchomości, szczególnie ogrodów miejskich i nie widzi również sprzeczności w tym, że Gmina będzie musiała jeszcze dołożyć sporo środków finansowych na wybudowanie dróg dojazdowych! Krótkowzroczność w obu przypadkach jest niepokojąca. Na ostatniej fotografii widać w tle jak zabudowana jest nieruchomość, lasy, szklarnie, różne budynki. Koszty jej przygotowania przez Gminę dla potencjalnego nabywcy będą znaczne, pytanie kto nim będzie i dlaczego Gmina aż tak idzie na rękę kupcowi? Analogiczną sytuację mieliśmy w przypadku działek Mebloformu, gdzie Gmina też straciła na transakcji bowiem pozbawiła się wieloletnich, stałych i dużych przychodów z podatku od nieruchomości na rzecz jednorazowego i niskiego zastrzyku finansowego. Polityka związana z gospodarką nieruchomościami jest w naszej Gminie na poziomie graniczącym z niegospodarnością. Burmistrz woli machać łapka w telewizji do dzieciaków i kompromitować się swoim brakiem elokwencji oraz znajomością ustaw o samorządzie gminnym i finansach publicznych, niż zadbać o przyszłość Gminy! Zrodził nam się nowy celebryta -Zbigniew Stradomski SHOW.

1 komentarz:

  1. Stradomski celebrytą? bua ha ha
    Przecież ten człowiek nie godzien chodzić w cieniu jakiegokolwiek celebryty. jedyne skojarzenie jakie przychodzi mi na myśl to "Koło Fortuny". Wtedy prowadzący mówił' Madzia, daj Panu buziaka", a teraz możemy mówić "Zbysiu, pomachał łapką do dzieci".

    Żeby tylko te zabawy z dziećmi nie skończyły się jakąś kompromitacją, wiadomo jakie licho czai się za rogiem, tyle teraz się słyszy, czyta i ogładą w Tv o takich różnych typkach cichociemnych.

    Na razie mamy infantylnego burmistrza który nadaje się jedynie do programu "Domowe Przedszkole", ale i to może być zbyt wyszukana forma zajęcia dla byłego belfra i mniemam że niebawem i burmistrza.

    OdpowiedzUsuń