niedziela, 19 czerwca 2016

„Lepszy i gorszy sort” ?


Według jakiej zasady burmistrz Stradomski umarzał podatki a według jakiej zasady umarza je obecnie nam sprawujący władzę burmistrz Ormanty.

Lata umorzeń 2012 – 2015 wykazały różnicę – w latach rządów burmistrza Stradomskiego są względnie stabilne, ale rok burmistrza Ormantego jest szokująco wysoki w umorzenia.

Nie było by w tym może i nic złego gdyby nie fakt komu się te podatki umarza.

Zarówno jeden jak i drugi burmistrz mają swoje „typowania” faworytów.

Niestety ten burmistrz od którego oczekiwaliśmy poprawy kondycji Gminy umorzył podatki ponad 100% więcej w stosunku do swojego poprzednika.

W roku 2014 – 35,974,70 (b.Stradomski) , a w roku 2015 – 75.373,49 (b.Ormanty)

Drodzy mieszkańcy może by tak wystąpić do burmistrza Ormantego o umorzenie podatku. Jeśli się może umorzyć jednym to czemu by nie nam – tym pozostałym. Wystarczy jako uzasadnienie podać trudną sytuację ekonomiczną, chorobę, jakiś zakup większy, konieczny i kosztowny a niezbędny. Plotka głosi, że umorzenia, że wdzięczność "pana" jest ogromna i przekłada się na różną pomoc. Wdzięczność okazuje się poprzez takie podatkowe bonusy, zatrudnienia "kolesiowe", ignorowanie oczywistych potknięć "merytorycznych" podwładnych - jak np niedopełnienie obowiązku przez jednego z jeszcze nieoficjalnie nazywanych "kierownikiem", którego niekompetencja kosztowała mieszkańców Brodów utratę środków zewnętrznych na remont drogi od drogi krajowej w stronę Zebrzydowic (ponad 2 mln zł).

Jak ktoś sympatyzujący z p.b.Ormantym powiedział, "burmistrz ma prawo umarzać podatki". Owszem ma prawo, ale niech robi to sprawiedliwie.
Wielu mieszkańców płaci ogromne podatki od nieruchomości, od środków transportu czy podatek rolny, itd, gdyby ci mieszkańcy wystąpili o umorzenie ? Co by burmistrz Ormanty zrobił – ma być burmistrzem dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranych.

Urzędnik odpowiadając na pytanie, gdzie można znaleźć wykaz osób prawnych i fizycznych podał mało precyzyjnie : "obwieszczenia i zawiadomienia".
Niemniej jednak jest po analizie informacji podanych w piśmie urzędowym i danych z oficjalnej strony urzędowej wynika znaczna różnica w kwocie 10 673 zł.

Czemu przypisać tę różnicę ? Czy nie podano celowo komu jeszcze umorzono te podatki ?

Władza staje się bezkarna w swych działaniach jeśli Suweren jest bierny i nie przypomina władzy że to my Suwereni wybraliśmy ich, a oni są tylko wybranymi na określony czas administratorami naszej własności, opłacanymi bardzo sowicie.

Panie burmistrzu to nie pana prywatny folwark - to my decydujemy i Rada Miejska -pan tylko administruje.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza